Śledź nas

Jak utrzymać porządek w garażu?

Garaże często traktowane są po macoszemu. Największą uwagę przykłada się zazwyczaj do porządku w domu, a przestrzeń garażowa pozostaje często bardzo zaniedbana. Porozrzucane rzeczy, brak konkretnego miejsca składowania drobnych narzędzi i niemożność wygodnego poruszania się to największe bolączki garaży. Na szczęście są sposoby, żeby utrzymać w nich porządek.

 

Boksy garażowe

W garażu o większych niż minimalne rozmiarach doskonale sprawdzi się pojemny boks garażowy. Można w nim przechowywać niemalże wszystko. Począwszy od opon, poprzez rower, płyny eksploatacyjne do samochodu a na narzędziach kończąc. Drobny sprzęt (o ile nie jest go dużo), można przechowywać w wiszącej skrzynce narzędziowej, która jest zamykana na klucz.

W garażu zaadaptowanym na warsztat z pewnością przydatny stanie się wózek warsztatowy. Wózek taki, mimo niepozornych rozmiarów jest bardzo pojemny i pomaga utrzymać ład.

 

Wieszaki na opony, narty i rowery

Uchwyt na rower lub sprzęt narciarski to rozwiązanie ze wszech miar wygodne. Sprzęt wisi na ścianie i możemy w ten sposób oszczędzić sporo miejsca. Koszt uchwytu nie jest duży, ale z pewnością jego zastosowanie wydatnie przełoży się na utrzymanie porządku i na komfort. Wieszaki na opony czy rowery dostępne są nie tylko w wersjach ściennych, ale też sufitowych.

 

Oddzielne miejsca na różne przedmioty

Najlepiej jest podzielić przestrzeń garażową w zależności od rodzaju przechowywanych tam rzeczy. Wtedy odnalezienie konkretnego przedmiotu będzie znacznie prostsze. Doskonałym pomysłem jest wydzielenie osobnej przestrzeni dla wyposażenia samochodu, sprzętu ogrodniczego i sportowego. Jeżeli garaż jest wystarczająco duży, można podzielić wyposażenie na 3 ściany i kupić szafki o mniejszej głębokości.

 

Pudełka i szafki na drobne sprzęty i akcesoria

Najdrobniejsze wyposażenie garażu najlepiej będzie powiesić na specjalnych ściankach narzędziowych, które wyposażone są w haczyki lub po prostu spakować do pudeł. W tej roli świetnie sprawdzą się nawet skrzynki na owoce. Wystarczy je tylko wyłożyć czymś od środka.

 

W wyborze każdego rozwiązania, które ułatwia organizację przestrzeni, należy z pewnością kłaść nacisk na jakość. Szafka z wiecznie niedomykającymi się drzwiczkami lub skrzynka, w której mieści się bardzo mało rzeczy, nie są z pewnością najlepszym rozwiązaniem. Meble garażowe mają służyć przez lata, tak więc powinny być solidne. Im twardszy materiał i dokładniejsze wykonanie, tym po prostu lepiej. Wyższa cena profesjonalnych boksów czy uchwytów pozwala tak naprawdę zaoszczędzić. Zamiast inwestować w marnej jakości urządzenia, wydajesz więcej, ale wiesz, że zakup będzie Ci służył przez długi czas.