Śledź nas

Jak wybrać ławkę do ogrodu?

Ławka "Fala"Ławka jest kluczowym elementem architektury ogrodu. Dzięki niej możemy usiąść w zaciszu drzew i kwiatów i rozkoszować się pięknem przyrody. Ławki ogrodowe w połączeniu z odpowiednim stołem pozwalają nam nie tylko na odpoczynek po ciężkim dniu, ale też na zorganizowanie przyjemnego wieczoru z przyjaciółmi czy rodziną. Jeżeli szukasz odpowiedniej ławki dla siebie, zobacz, na co należy zwrócić uwagę.
 

Materiał, z którego wykonana jest ławka


Jeżeli chcesz przed długi czas cieszyć się swoją ławką, to kluczowym elementem, jakim powinna się charakteryzować, jest dobry materiał wykonania. Ławka do ogrodu musi być wykonana z takiego tworzywa, które jest odporne na warunki atmosferyczne. Deszcz czy śnieg nie powinny znacząco wpływać na jej stan. Nawet drewniana ławka będzie służyć latami, jeżeli zastosowane w niej drewno będzie pokryte specjalnym impregnatem chroniącym przed korozją biologiczną. W sprzedaży oprócz ławek drewnianych są też te wykonane z tworzyw sztucznych lub stali. Bez względu na to, na jaki model się zdecydujesz, zwróć uwagę, czy materiał ławki przetrwa warunki, w jakich przyjdzie jej funkcjonować.

Jeśli zależy Ci na wysokiej estetyce, wybierz drewnianą lub stalową ławkę, jeżeli istotniejsza jest dla Ciebie niska cena, możesz zdecydować się na model wykonany z plastiku.
 

Wygląd ławki ogrodowej


Żeby ławka ogrodowa wzbogacała nasz ogródek, musi być stylistycznie dopasowana do jego charakteru. W każdym ogrodzie panuje niepowtarzalny klimat i elementy architektoniczne muszą być z tym klimatem spójne. Dlatego też za każdym razem dobieramy ławkę wedle stylu, jaki panuje w naszym ogrodzie. W minimalistycznym najlepiej sprawdzą się surowe, jednokolorowe ławki, w tym stylizowanym na francuski możemy postawić na model w jasnym kolorze z fantazyjnie giętymi elementami stalowymi.
 

Jakość wykonania ławki


Kiedy już wiesz, jak powinna wyglądać Twoja wymarzona ławka i zdecydujesz się na konkretny materiał, przychodzi czas, żeby bliżej przyjrzeć się najciekawszym modelom. Przede wszystkim zwróć uwagę na wysokość poszczególnych ławek. Najlepiej spisują się te, w których siedzisko umieszone jest mniej więcej na wysokości 40 cm. Zobacz czy wszystkie elementy ławki są ze sobą dobrze połączone, czy spawy są estetyczne lub czy deseczki nie są złamane. Na koniec sprawdź jeszcze, czy konstrukcja ławki jest stabilna. Jeżeli wszystkie elementy odpowiadają Twoim potrzebom, gratulujemy – właśnie wybrałeś idealną ławkę.