Śledź nas

Meble, które odmienią ogród

Wybór mebli do ogrodu może okazać się o wiele ważniejszy niż się to początkowo wydaje. Jeżeli mamy spędzać tam miło czas, musimy najpierw poświęcić nieco energii na wyszukanie mebli, które nie tylko będą pasowały do naszej koncepcji ogrodu, ale będą tez funkcjonalne i wygodne.

 

Modne zagospodarowanie ogrodów

Od kilku lat w koncepcjach architektonicznych dotyczących urządzania ogrodów ścierają się ze sobą dwa główne nurty – nowoczesny i retro. Choć są one usadowione na przeciwległych krańcach zarówno stylistyki, jak i po prostu estetyki, to w rzeczywistości doskonale się uzupełniają. Chodzie przede wszystkim o to, żeby konsekwentnie realizować jedną z takich koncepcji, nie zaburzając równowagi. Zarówno projektując rozmieszczenie ścieżek, grządek, krzewów czy drzewek, jaki i wkomponowując w ten system meble ogrodowe, musimy się trzymać jednej, spójnej koncepcji. Jeżeli ma byś rustykalnie, stawiamy na drewno, być może nawet odrobinę postarzane, ale solidne i stabilne. W przypadku nowoczesnej koncepcji, nawiązującej zazwyczaj do skandynawskiego funkcjonalizmu, łączymy metal z drewnem, wybierając zestawy ogrodowe, które najlepiej wpasują się w nieco ascetyczny design.

 

Wybieramy meble do ogrodu

Jako że mamy obecnie do wyboru wielu producentów, możemy postawić na jakość. Minęły już czasy, kiedy meble ogrodowe wykonywało w Polsce jedynie kilku producentów. W katalogach rodzimych wytwórców znajdziemy bez problemu wszelkiego rodzaju stoliki, ławki, parasole czy nawet hamaki, które w ostatnich latach wracają do łask. Przykładem producenta, który oferuje wysokiej klasy meble ogrodowe może być polska firma Krosstech, od lat zajmująca się produkcją szerokiego asortymentu elementów małej architektury. Warto przyjrzeć się proponowanym przez nią rozwiązaniom, ze szczególnym uwzględnieniem zestawów mebli ogrodowych. Przygotowując ogród na kolejny sezon należy zostawić sobie trochę czasu na wprowadzenie projektu w życie. Niekiedy może się okazać, że niektóre elementy wyposażenie produkowane są na zamówienie, warto więc wszystko planować z wyprzedzeniem i nie zostawiać zakupu na ostatnią chwilę.