Śledź nas

Osiedle zagospodarowane na medal

Nowe osiedla przyciągają mieszkańców nie tylko ciekawie zaprojektowanymi domami i możliwościami, jakie dają nowoczesne mieszkania. Dla wielu potencjalnych klientów, odwiedzających biura deweloperów, równie ważne jak samo mieszkanie, jest otoczenie, w którym je zbudowano. Dlatego właśnie tak ważne jest zagospodarowanie przestrzenne osiedli.

 

Przyjazne otoczenie

Wychodząc z mieszkania, w którym każdy jest u siebie, wkraczamy w przestrzeń wspólną, którą dzielimy z innymi mieszkańcami domu i osiedla. Jednak stworzenie odpowiedniej atmosfery i zorganizowanie pewnych udogodnień może sprawić, że w całej tej przestrzeni będziemy się czuli jak u siebie w domu. Z pomocą przyjdzie tu dobrze przemyślany projekt i mała architektura, o ile rzecz jasna odpowiednio się ją wykorzysta. Może ona w znaczny sposób podnieść atrakcyjność osiedla.

 

Chodniki i mała architektura

Wytyczenie chodników i wybranie odpowiedniego materiału, z którego będą one wykonane to jedno, ale zagospodarowanie przestrzeni wokół nich, to już zupełnie inna sprawa. A tymczasem sukces dobrego planowania przestrzennego osiedla, polega w pierwszej kolejności właśnie na tym, by dobrze zaprojektowane chodniki były otoczone przez ciekawie zaprojektowane skwerki. W krajobraz warto wkomponować tak użyteczne elementy małej architektury, jak ławki, kosze na śmieci czy słupki ograniczające wjazd. Mają one nie tylko spełniać swoje funkcje użytkowe, ale należy też zadbać o ich stronę estetyczną.

 

Funkcjonalny design

W przypadku przestrzeni takiej jak wnętrze nowego osiedla połączenie funkcji estetycznej i użytkowej jest koniecznością. Tak jak mieszkańcy niewątpliwie będą czasem chcieli skorzystać z kosza czy ławki, tak też chcieli by, żeby przedmioty te dobrze wpisywały się w wygląd całego osiedla. Dlatego warto myśleć o tym wybierając elementy małej architektury. Ławki osiedlowe mają być wygodne, ale powinny też dobrze wyglądać. Przy odpowiednim doborze tego rodzaju wyposażenia, nawet kosze na odpadki mogą być ozdobą, dobrze wpasowaną w zaprojektowany krajobraz. Ciekawych elementów małej architektury nie trzeba szukać daleko. Krosstech to polski producent, który ma w swojej ofercie zarówno nowoczesne, jak i bardziej klasyczne rozwiązania. Idealnie nadają się one do wkomponowania w koncepcje architektoniczne, zarówno współcześnie projektowanych osiedli, jak i do poddawanych renowacji stylowych miejsc, znajdujących się w częściach miasta o wysokim statusie.