Śledź nas

Rodzaje blokad parkingowych

Blokady parkingowe to rodzaj zabezpieczeń, który uniemożliwia wjeżdżanie samochód na dany teren i parkowanie w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Zdarza się, że samochody notorycznie parkują przed obiektami handlowymi lub wjazdami, uniemożliwiając wyjazd. Można tego uniknąć, jeżeli zastosuje się blokady parkingowe.

 

Różne rodzaje blokad parkingowych

 

  1. Słupki parkingowe automatyczne zalety stosowania blokad parkingowych

Słupki parkingowe to zabezpieczenie w postaci niskiego, grubego słupka, którego można schować w podłożu. Takie blokady mogą być wysuwane za pomocą pilota lub specjalnej karty. Ogromną zaletą słupków automatycznych jest fakt, że po wsunięciu w podłoże umożliwiają one przejechanie przez zagrodzony wcześniej teren. Słupki hydrauliczne stosuje się zazwyczaj do chronienia przed wyjazdem lub wjazdem na terenach strzeżonych.

 

  1. Składane blokady parkingowe

Blokady składane występują w kilku różnych typach. Mamy blokady typu X, z dwoma skrzyżowanymi ramionami. Możemy nabyć blokadę typu jeż z dwoma poziomo ułożonymi ramionami. Takie blokady przytwierdza się do podłoża, a w razie potrzeby przejście lub przejazd można umożliwić poprzez złożenie ramion blokady.

 

  1. Odbojnice

Odbojnice to blokady parkingowe wykonane ze stalowych rur o kształcie zaokrąglonych balustrad. Blokada taka montowana jest na stałe do podłoża specjalnym mocowaniem lub wmurowywana. Nie można złożyć jej samodzielnie, a tym samym może mieć zastosowanie tam, gdzie przejazd czy przejście zamknięte są na stale.

 

Dlaczego warto stosować blokady parkingowe?

 

Rosnąca liczba aut na naszych drogach sprawia, że miasta są dosłownie „zapchane”. Kierowcy parkują w sposób niewłaściwy. Bardzo często odcinają możliwość dojazdu do prywatnych posesji lub zamykając podjazd do sklepu. Blokada parkingowa rozwiązuje ten problem. Dzięki niej kierowcy nie wybierają dróg na skróty tam, gdzie nie jest to wskazane i nie tarasują podjazdów lub terenów strzeżonych. Zakup dobrej blokady to inwestycja na lata, gdyż słupki i inne zabezpieczenia wykonane są z solidnych, nierdzewnych materiałów. Takich blokad nie można wgnieść ani zniszczyć w inny sposób.