Śledź nas

Urządzenie domowego ogrodu – ławki i stoły

Piękny ogród to chluba każdego właściciela domu. Każdy, kto ma dom, chciałby, żeby teren wokół niego był idealnie zagospodarowany i żeby cieszył oko. Oczywiście liczy się nie tylko dobry wygląd, ale też użyteczność takiego miejsca. Ogród powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Wszystko, co się w nim znajdzie, czy to ławki ogrodowe, czy cokolwiek innego, powinno być odpowiednio dobrane.

 

  1. Krok pierwszy – przestrzeń na kwiaty i rośliny

Małą architekturę można przenieść, ale przemieszczenie rabat czy drzew nie jest już takie łatwe, o ile w ogóle możliwe. Dlatego też podczas planowania ogrodu należy w pierwszej kolejności zaplanować rozmieszczenie zieleni. Drzewa i krzewy dobrze jest sadzić na obrzeżach działki, tak, żeby środek można było później łatwo zagospodarować. Pod najbardziej reprezentacyjnym i rozłożystym drzewem może się znaleźć ławka ogrodowa.

 

  1. Krok trzeci – przestrzeń do odpoczynku

W drugiej kolejności należy zaplanować zasadnicze miejsce, w którym znajdzie się meble ogrodowe takie jak: altana, stół i ławki ogrodowe, hamak itp. Warto również zadbać o miejsce do opalania. To miejsce powinno znajdować się w możliwie zacienionym miejscu, najlepiej też takim, które jest intymniejsze. Wyjątkiem jest sytuacja, w której nasza działka i ogród nie graniczą z innymi domami, a co za tym idzie, nie musimy się obawiać wzroku innych ludzi.

 

  1. Krok czwarty – pozostałe elementy ogrodu

W czwartym, ostatnim kroku musimy zaaranżować w ogrodzie dekoracje, rabaty kwiatowe lub grządki warzywne, które zajmują najmniej miejsca. W tym kroku planujemy wszystkie te elementy, które można w każdej chwili przenieść na inne miejsce. Takimi elementami może być pojedyncza ławka do ogrodu, kwietnik lub przenośny grill.

 

Urządzenie ogrodu  – ile to kosztuje?

 

Im większy ma być nasz ogród, tym z większymi wydatkami musimy się liczyć. Bardzo często jest tak, że wynikowy koszt przekracza budżet, dlatego należy zrobić dokładny research szczególnie w cenach tych największych i najdroższych rzeczy. Planujący ogród bardzo często trafiają do nas, wyszukując frazę „ławka ogrodowa cena”. Każdemu klientowi zależy bowiem na tym, żeby dany produkt posiadał korzystną cenę, ale jednocześnie, żeby cechował się też dobrą jakością. Ze swojej strony zawsze możemy taką zagwarantować, a dodatkowo też doradzić w kwestii aranżacji ogrodu.